EnglishPolish

Skanowanie dziedzictwa kulturowego

Cieszymy się z możliwości zabezpieczania dziedzictwa kulturowego dla przyszłych pokoleń.

Oferujemy wysoce wyspecjalizowane i dopasowane rozwiązania do digitalizacji zbiorów dziedzictwa kulturowego. Współpracujemy z muzeami, bibliotekami, archiwami, galeriami sztuki, samorządami, gminami, regionalnymi centrami historii, uniwersytetami i innymi instytucjami dziedzictwa kulturowego, aby pomóc im zachować cenne zbiory dla przyszłych pokoleń. Potrafimy fachowo obsługiwać szeroką gamę materiałów zabytkowych, zapewniając jednocześnie ich pełne bezpieczeństwo i dostarczając obrazy cyfrowe klasy konserwacyjnej. Możemy zeskanować lub przekonwertować do formatu cyfrowego praktycznie każdy oryginał, taki jak: rzadkie i delikatne książki, rękopisy, zdjęcia, albumy, nagrania, slajdy i negatywy, gazety i czasopisma, mikrofilmy i mikrofisze, dzieła sztuki, różne trójwymiarowe (3D) przedmioty i artefakty, monety, medale, biżuteria, sprzęt audio i wideo, taśmy magnetyczne, płyty winylowe (fonograficzne), mapy, rysunki, plakaty, pisma odręczne, dokumenty wielkoformatowe, materiały sypkie i oprawione, itp.

skanowanie dziedzictwa kulturowego

Dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu w złożonych projektach na dużą skalę oraz w digitalizacji zbiorów dziedzictwa kulturowego, możemy pomóc w tworzeniu dostępnych, niezawodnych, wysokiej jakości elektronicznych treści kulturalnych i zachowaniu ich w pamięci cyfrowej dla dzisiejszych obywateli i dla przyszłych pokoleń. Nasze rozwiązania w zakresie digitalizacji i konserwacji dziedzictwa kulturowego (dostosowane do szczególnego charakteru i różnorodności Twoich bezcennych zbiorów) są dostarczane za pośrednictwem naszego Centrum Skanowania przez wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych Specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w pracy z delikatnymi, złożonymi i niekonwencjonalnymi formatami, zbiorami historycznymi, archiwalnymi i specjalnymi.

ksiazki_i_starozytne_ksiegi

Książki i starożytne księgi

rekopisy_i_zwoje

Rękopisy i zwoje

gazety_i_czasopisma

Gazety i czasopisma

obrazy_i_szkice

Obrazy i szkice

mapy_i_rysunki

Mapy i rysunki

zdjecia_i_slajdy

Zdjęcia i slajdy

negatywy_szklanej_plyty

Negatywy szklanej płyty

uszkodzone_zdegradowane_materialy

Uszkodzone i zdegradowane materiały

archiwa_mikrofilmow

Archiwa mikrofilmów i mikrofilmów

przedmioty_artefakty

Przedmioty i artefakty

akta_pochowku_rejestry

Akta pochówku i rejestry

kolekcje_audiowizualne

Kolekcje audiowizualne

materialy_2d_3d

Materiały 2D i 3D

kolekcje_numizmatyczne

Kolekcje numizmatyczne

partytury_muzyczne

Partytury muzyczne

Outsourcing

Usługa skanowania na miejscu

Nasze Centrum Skanowania zapewnia bezproblemową opcję outsourcingu projektów skanowania – ale wiemy, że dla niektórych projektów skanowanie na miejscu jest bardziej odpowiednie, np.: ze względu na poufność, bezpieczeństwo czy charakter obiektu.

Oferujemy również opcję wykonania całości projektu digitalizacyjnego na miejscu u Klienta w celu sprostania nawet najtrudniejszym wyzwaniom. Możemy również umówić się na wizytę Specjalisty ds. Digitalizacji, który pomoże omówić cele i założenia całego procesu digitalizacji. Spotkanie ze naszym specjalistą pomoże odnaleźć Ci się w całym procesie bieżącej jak i przyszłej pracy. Pomoże Ci opracować plan przekształcenia oryginałów w cyfrową bibliotekę przy użyciu najbardziej odpowiednich technik cyfrowego przechwytywania.

Aby zobaczyć jakość naszych usług z przyjemnością proponujemy bezpłatną  próbkę naszej pracy na Państwa życzenie.

Darmowa konsultacja

Jeśli nie masz pewności, jak podejść do swojego projektu digitalizacji, zarezerwuj bezpłatną konsultację, a jeden z naszych specjalistów ds. digitalizacji pomoże Ci ruszyć do przodu.

Warsztaty digitalizacyjne

Świetnym sposobem, aby dowiedzieć się więcej o digitalizacji swoich kolekcji, jest uczestnictwo w naszych Warsztatach Digitalizacji. link do warsztaty digitalizacyjne

Nasze centrum digitalizacji

Nasze Centrum Digitalizacji z siedzibą w Raszynie, zostało zaprojektowane do digitalizacji i skanowania zasobów dziedzictwa kulturowego i dokumentów współczesnych. Usługi skanowania odbywają się w środowisku z kontrolowaną wilgotnością powietrza i temperatury. Zachowujemy najwyższe standardy dla jak największego bezpieczeństwa digitalizowanych obiektów.

Wiodące na rynku urządzenia i techniki cyfrowego obrazowania zapewniają naszemu Centrum najlepsze warunki cyfrowego przechwytywania obrazu i sygnału wyjściowego dla szerokiej gamy materiałów. Wszyscy pracownicy w naszym Centrum Skanowania są w pełni przeszkoleni i posiadają duże doświadczenie w obsłudze i digitalizacji delikatnych i cennych obiektów. „Białe rękawiczki” oraz zastosowanie specjalistycznego oświetlenia i specjalnych kołysek do książek czy odpowiednich typów skanerów do danego materiału, ograniczają ryzyko uszkodzenia delikatnych obiektów.

Zaproszenie do działu produkty

Oprócz usług naszego Centrum Skanowania posiadamy w ofercie sprzęt do digitalizacji.

Cieszymy się, mogąc podejmować wyzwania skomplikowanych technicznie projektów.

Dokładamy wszelkich wysiłków, aby współpraca z nami była dla naszych Klientów bardzo miłym doświadczeniem.

Nasi Klienci

Swoją silną i mocną pozycję budujemy w długofalowych i partnerskich relacjach, opartych na zaufaniu. Zapraszamy do zapoznania się z listą naszych Klientów, dla których mieliśmy przyjemność świadczyć nasze usługi.

DANE FIRMY

NIP: 5342637826 | KRS: 0000885339  REGON: 38859238500000

Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego Kapitał zakładowy: 50 000,00zł

ADRES

llc-certification
Facebook YouTube