KONTAKT

tel. +48 (22) 716.28.58
mail: info@skanowanie.pl

SZUKAJ

WYBIERZ PRODUCENTA

ZAPISZ SIĘ
Copyright by Skanowanie.pl
SKANERY DO KSIĄŻEK

SMA Scan Master 2

KOLOROWE SKANOWANIE KSIĄŻEK I DOKUMENTÓW A2
Scan Master 2 firmy SMA jest wszechstronnym dziełowym i planetarnym skanerem do skanowania książek, gazet, zdjęć, map, planów architektonicznych oraz innych dokumentów do formatu A2.


Skanowanie  niezależne od zewnętrznego oświetlenia  
Specjalna listwa LED
pozbawiona ultrafioletu i promieniowania podczerwonego gwarantuje nieszkodliwe i równomierne oświetlenie. Źródło światła umieszczone jest wewnątrz głowicy skanującej, która przemieszcza się nad skanowanym obiektem, dzięki czemu skaner może być zainstalowany w dowolnym miejscu. Jasne światło słoneczne lub intensywne oświetlenie biurowe nie ingeruje w proces skanowania. Ponadto nie występuje tutaj żadne dodatkowe źródło światła irytujące operatora podczas pracy.  Proszę zwrócić uwagę na fakt, że zewnętrzne źródła oświetlenia są bardziej szkodliwe dla oryginałów niż oświetlenie wykorzystywane w Scan Master 2.

Technologia wysokiej jakości kolorowych skanów  
Scan Master 2 wyposażony jest w unikalny planetarny moduł skanujący, który zapewnia bardzo wysoką jakość obrazu. Oferuje trzy tryby pracy Czarno-Biały, Skala Szarości i Kolorowy, wszystkie trzy w zdumiewającej rozdzielczości optycznej 1200 dpi.

Łatwa praca w sieci  
Scan Master 2  jest skanerem sieciowym, wyposażonym w interfejs komunikacyjny TCP/IP, umożliwiający korzystanie z niego bez pośrednictwa komputera.

Ultraszybka prędkość skanowania  
Scan Master 2 został zaprojektowany dla aplikacji, gdzie prędkość ma znaczenie. Z prędkością poniżej 5 sekund (A2, 600 dpi) jest najszybszym tego typu skanerem. Szybkość skanowania i technologia interfejsu (TCP/IP) oferuje najwyższą wydajność pracy.

Wszechstronny, uniwersalny, wydajny…  
Scan Master 2 jest dostępny w wielu wersjach. Standardowa wersja wyposażona jest w elektryczną kołyskę do książek o grubości grzbietów do 35 cm. Dla grubszych książek skaner może zostać wyposażony w kołyskę XXL. Dla digitalizacji płaskich oryginałów formatu A2 może zostać wyposażony w płytę dociskową. Kołyska do książek i skaner mogą być sterowane ręcznie, za pomocą komputera lub poprzez panel sterujący.

 

SPECYFIKACJA PRODUKTU

Typ skanera

Do książek A2

Rozdzielczość optyczna

1200 dpi

Prędkości skanowania

3 sekundy - 300 dpi, kolor
5 sekund - 600 dpi, kolor

Obszar skanowania

635 mm x 450 mm

Obsługiwane systemy operacyjne

Windows 2000 Professional
Windows XP Home edition/Professional
Windows Vista
Windows 7/8

Kołyska do książek

Samopoziomująca się kołyska dla książek o grubości do 35 cm
120˚Podtrzymywacz na żądanie

Dodatkowe opcje

- automatycznie podnoszona szyba
- manualnie podnoszona szyba
- możliwość skanowania bez szyby
- możliwość demontażu szyby bez użycia narzędzi

Wymiary

Głębokość:  83 cm
Szerokość:  83 cm
Wysokość: 104 cm

Waga

70 kg (bez PC i Monitora)