KONTAKT

tel. +48 (22) 716.28.58
mail: info@skanowanie.pl

SZUKAJ

WYBIERZ PRODUCENTA

ZAPISZ SIĘ
Copyright by Skanowanie.pl
SKANERY DLA PRZEMYSŁU

METIS SURF 3D

Producent: Metis Digital

SURF 3D® to rewolucyjny skaner zaprojektowany i wyprodukowany przez firmę METIS, zaprezentowany na wystawie InPrint (Monachium) w listopadzie 2017r. Skaner ten jest w stanie uchwycić kolor, obliczyć wytłoczenie 3D i informacje o połysku w czasie krótszym niż 1 minuta z materiałów takich jak deski drewniane, garbowana skóra, tkaniny i tekstylia, ceramika, tapety z kamienia naturalnego, dzieła sztuki itp.

SURF 3D® zapewnia funkcje, które nie są dostępne w zwykłym skanerze, takie jak rozszerzone dostosowanie oświetlenia oryginału i dane wytłaczania 3D (np. do wykorzystania w druku 3D lub wytłaczaniu).

Dlatego skaner SURF 3D® jest szczególnie ukierunkowany na średniej wielkości aplikacje druku cyfrowego wymagające koloru, danych 3D (np. reprodukcja małych dzieł sztuki, niestandardowe obudowy telefonów, menu restauracji z fantazyjną okładką, owijanie przedmiotów specjalnymi materiałami, tworzenie gadżetów, małe produkcje, proofing itp.); średniej wielkości aplikacje do ceramiki i tapet; Aplikacje do renderowania 3D, w których skaner może być używany do przechwytywania właściwości materiału (mapa rozproszenia, mapa wypukłości itp.) w celu doskonałego odwzorowania materiału w aplikacjach CGI i CAD.

Ten skaner może generować obrazy o wysokiej rozdzielczości o dokładnych kolorach, w tym mapę głębi 3D (dane wytłaczania) i mapę połysku (reprezentującą właściwości odbicia powierzchni).

Oprogramowanie do skanowania SURF 3D® zostało zaprojektowane w celu zapewnienia niezwykle prostego użytkowania bez uszczerbku dla wydajności i jakości obrazu. Integruje również oprogramowanie METIS Light Inspector, które umożliwia projektantom, między innymi, optymalizację danych dotyczących koloru i tłoczenia pod kątem określonego wydruku lub zastosowania.

SPECYFIKACJA PRODUKTU

Typ skanera 

Skaner przeznaczony do przechwytania kolorów i trójwymiarowego tłoczenia 

Rozdzielczość optyczna

400 PPI (skalowalna programowo)

Maksymalna grubość oryginału

:ok. 5 cm

Format skanowania (bez zszywania)

49 x 32 cm
Format skanowania (z 1 szwem) ok. 49 x 85 cm
Format skanowania (z podwójnymi szwami) ok.  49 x 85 cm
Zintegrowana kamera Nikon D850
Ogniskowanie autofokus obiektywu (sterowany programowo)
Oświetlenie: 8 niezależnie sterowanych źródeł światła
Typ źródła światła diody LED o wysokim CRI, bez IR / UV
Czas przechwytywania pełny format przy 400 PPI: ok. 30 sek.
pełny format przy 400 PPI: ok. 1 min.
Tryby akwizycji Scan, SuperScan
Formaty zapisu obrazu: Metis MDC;
Obrazy kolorowe: TIFF 48 lub 24 bity;
Mapa normalna: TIFF (kolor 48 lub 24 bity);
Mapy głębi i połysku: TIFF (skala szarości 16 lub 8 bitów)
Typ stołu trzymającego wysuwana szuflada może całkowicie wysunąć się z przodu iz tyłu skanera, aby ułatwić montaż oryginału, ale także w celu zszycia
Wymiary szuflad

70 x 66 cm. 

Obszar skanowania: 49 x 32 cm

Rozmiar skanera

długość 100 cm,
szerokość 71 cm,
wysokość 208 cm