KONTAKT

tel. +48 (22) 716.28.58
mail: info@skanowanie.pl

SZUKAJ

WYBIERZ PRODUCENTA

ZAPISZ SIĘ
Copyright by Skanowanie.pl
SKANERY DLA PRZEMYSŁU

METIS SUPERSCAN PM3D

Producent: Metis Digital
Pierwszy przemysłowy skaner zdolny do pozyskania wytłoczeń powierzchniowych w kolorze i 3D!

System SUPERSCAN PM3D oparty jest na nowych koncepcjach skanowania opracowanych przez METIS

Ma na celu zaspokojenie szczególnych potrzeb rynku dzieł sztuki, przemysłu i dekoracji. W rzeczywistości SUPERSCAN PM3D integruje innowacyjne technologie (chronione patentem), które pozwalają skanować kolory i obliczać z nich informacje o wytłoczeniach powierzchni 3D oraz w bardzo wysokiej rozdzielczości nawet na dużych oryginałach.


Możliwość oświetlania oryginału
przez 8 niezależnych źródeł światła

SUPERSCAN PM3D może oświetlić materiał za pomocą ostrych lub miękkich źródeł światła praktycznie z dowolnego kierunku, w tym także z możliwością kontrolowania odbić lustrzanych (np. Dla złota/błyszczących materiałów). Tysiące różnych schematów świetlnych są możliwe i osiągane automatycznie dzięki zaawansowanym kontrolom programowym i sprzętowym.

SUPERSCAN PM3D pozwala na skanowanie  drewnianej płytki przy jej dowolym ułożeniu na stole skanera, dzięki nowemu systemowi oświetlenia.

Skanowanie 3D nieregularnych powierzchni (tworzenie map głębi) odbywa się na podstawie informacji dostarczonych przez różne oświetlenia i przy użyciu unikalnych algorytmów opracowanych przez METIS, który umożliwia szczegółową rekonstrukcję 3D powierzchni skanowanego materiału. Urządzenie pozwala na uzyskanie optymalnych rezultatów przy skanowaniu rozmaitych materiałów o nierównej powierzchni (drewna, tapet, płytek, kamienia), jak równiez materiałów błyszczących.

SUPERSCAN PM3D to pierwszy skaner, który przekracza limity rozdzielczości spowodowane przez liczbę pikseli w czujnikach obrazowania

Dzięki zastosowaniu innowacyjnego optomechanicznego rozwiązania, które pozwala na uzyskanie natywnej rozdzielczości optycznej 1200PPI na całym obszarze skanowania (200x130 cm). Ponadto dzięki narzędziu Scan Merge możliwe jest również skanowanie materiałów o bardzo dużych rozmiarach (przekraczających obszar skanowania) z perfekcyjnymi rezultatami.

SUPERSCAN P3D korzysta z nowego oprogramowania MESTIS Scan Director, któe zostało specjalne opracowane w celu spełnienia wymagań dotyczących wykorzystywania danych 3D w przemyśle, sztuukach pięknych czy w branży dekoracyjnej.

 

SPECYFIKACJA PRODUKTU

 

 

Typ skanera 

Przeznaczony na potrzeby
przemysłu, dekoracji oraz
sztuk pięknych

Rozdzielczość optyczna

1200 PPI (z regulacją od 100
do 3600 PPI)

Czas skanowania

(200x50 cm przy 400PPI)~ 5min
w trybie scan lub 20 ~ w trybie
superscan z 3D

Maksymalny format skanowania

200x 130 cm

 

Technologia skanowania

Przetwornik Tri-linear CCD X,Y
mikroskanowanie scan,
superscan, direct superscan

Głebia koloru

16 bit na kanał (3x 16 bit)

 

Zoom

Płynnie regulowany przez
oprogramowanie sterujące

Maksymalna grubość materiału

10 cm

Minimalnie wymagania sprzętowe

Windows 10 Professional 64 bit

Oświetlenie

8 źródeł światła
(4 ostre i 4 miękkie),
żarówki LED o wysokim CRI
(zwykle 92), brak
promieniowania
podczerwonego (IR)
i ultrafioletowego (UV)

Waga

~  1800 kg