KONTAKT

tel. +48 (22) 716.28.58
mail: info@skanowanie.pl

SZUKAJ

WYBIERZ PRODUCENTA

ZAPISZ SIĘ
Copyright by Skanowanie.pl
SKANERY DO KSIĄŻEK

EDS ALPHA

Producent: Metis Digital

Prosty, szybki i profesjonalny skaner formatu A2

EDS ALPHA jest innowacyjnym skanerem do formatu A3/A2 i pierwszym produktem z nowej rodziny EDS (Easy  Digital Scanner). EDS  to  nowa  linia  profesjonalnych  skanerów,  które  zostały  stworzone  przez Metis w  celu  przezwyciężenia  zwykle  ograniczeń  właściwych  tej  kategorii  produktów. W szczególności,  aby  zaoferować najwyższą  jakość  obrazu,  ergonomię,  łatwość  obsługi  i  wysoką  wydajność  w  unikalnym  zintegrowanym  rozwiązaniu. Do głównych cech EDS-ALPHA należą:
• maksymalny rozmiar i rozdzielczość skanowania można zmieniać w zależności od potrzeb użytkownika dzięki zintegrowanemu zoomowi. Umożliwia to nam skanowanie oryginałów do formatu A2 oraz do 600 PPI.
• bardzo łatwe w użyciu oprogramowane EDS ze zintegrowanym przyjaznym dla użytkownika interfejsem opartym na ikonach.
• oprogramowanie współpracuje z monitorami i ekranami dotykowymi.
• V-kołyska jest unikalnym rozwiązaniem opracowanym i wdrożonym przez Metis w celu wspierania wszelkiego rodzaju oryginałów od map do książek (nawet tych, których nie można otworzyć do 180 °)
• najwyższa jakość obrazu, który daleko wyprzedza jakiekolwiek inne podobne rozwiązanie.
• bardzo szybki czas skanowanie (około 30 skanów na minutę)
• kompleksowe oprogramowanie EDS wyposażone jest w pełen zestaw przydatnych narzędzi i funkcji.
• opcjonalnie możemy zastosować szybę


EDS ALPHA został zintegrowany z  innowacyjną V-kołyską do jak najlepszego podtrzymania oryginału. To rozwiązanie zostało zaprojektowane przez Metis w celu dokładnego i delikatnego podtrzymywania różnego rodzaju delikatnych oryginałów. V-kołyska pozwala skanować duże książki, mapy, rysunki i wszelkiego rodzaju oryginały do formatu A2+  i  o  grubości  do  25  cm.  V-kołyska  to  także  unikalne  rozwiązanie  dla  książek  o ograniczonym kącie rozwarcia. W rzeczywistości V-kołyskę można bardzo łatwo i szybko dostosować do potrzeb i wymagań reprodukcji. Lewa i prawa płyta mogą być niezależnie przechylane i oddalane od siebie. Odległość między nimi może zawierać się od 0 do 300 mm.

EDS ALPHA integruje (po prawej stronie) HUB USB umożliwiający uproszczone połączenia pomiędzy różnymi urządzeniami USB (takimi jak pedał lub klawiatura / mysz). Dostarczony pedał nożny umożliwia skanowanie bez konieczności używania klawiatury / myszy uwalniając ręce operatora (ponadto pedał może być również używany jako "ręczny" przełącznik).

EDS ALPHA został zaprojektowany do pracy z niemal dowolnym komputerem z systemem Microsoft Windows 7 32 i 64 bit spełniającym minimalne kryteria specyfikacji. Ekran LCD lub "dotykowy" lub komputer "all in one PC", mogą  zostać  bezpośrednio  zintegrowane  z  systemem EDS. Standard  "VESA 75/100"  umożliwia  połączenie precyzyjne i niezwykle dokładną regulację pochylenia i pozycji. System może zostać też podłączony do stacjonarnego komputera lub laptopa.

 

SPECYFIKACJA PRODUKTU

Typ skanera 

Specjalistyczny do ksiąg, A2

Rozdzielczość

200, 250, 300, 400, 600, 1200 PPI

Obsługiwane formaty

A4, A3, A2

Maksymalny rozmiar dokumentu

Większy niż A2
( A2 = 594 x 420 )

Technologia skanowania

Kamera18 Megapikseli CMOS kolor

Głębia koloru

14 bit na kanał (3 x 14 bit)

Tryby skanowania

Skala szarości, kolor

Szybkość skanowania

~1 sekunda

Czas zapisu

~2 sekundy; równoczesna obróbka obrazu  i  jego zapis nie ma wpływu na czas skanowania

Minimalnie wymagania sprzętowe

4 Gb ram, 3 wolne porty USB 2.0, Win7 32 bit/64 bit, ekran WXGA  o rozdzielczości
(1366 x 768 pikseli)

Formaty plików wyjściowych

TIFF, JPEG, PDF, BMP, PNG