KONTAKT

tel. +48 (22) 716.28.58
mail: info@skanowanie.pl

SZUKAJ

WYBIERZ PRODUCENTA

ZAPISZ SIĘ
Copyright by Skanowanie.pl
SKANERY DO KSIĄŻEK

METIS DRS 2000 DCS

Producent: Metis Digital

Skanery DRS to idealne połączenie świetnej jakości i wydajności dla najbardziej wymagającego odbiorcy.

Skaner DRS 2000 DCS jest unowocześnioną wersją modelu DRS 1600 DCS z powiększonym rozmiarem skanowania aż do 200 x 121 cm. Został on zaprojektowany dla najbardziej wymagających zastosowań, takich jak reprodukcja dzieł sztuki jak również do profesjonalnej cyfrowej kartografii . Posiada zalety wszystkich technologii opracowanych przez Metis w poprzednich modelach oraz wprowadza nowe ważne funkcje, takie jak innowacyjny DC SynchroLight System pozwalający na dynamiczną kontrolę światła w obszarze skanowania. Nową technologię w którą został wyposażony model DRS 2000 DCS firma Metis opracowała i opatentowała w 2010 roku. Funkcja DC SynchroLight daje możliwość kontrolowania oraz natychmiastowej i automatycznej zmiany kąta i intensywności światła emitowanego przez źródło światła w obszarze skanowania. Pozwala to na optymalizację skanowania, w zależności od rodzaju i charakteru oryginałów, a tym samym dostarczanie wyników wcześniej nieosiągalnych.

DRS 2000 DCS to profesjonalny system zaprojektowany w celu zaspokojenia konkretnych wymogów rynku: „nieinwazyjnej” wysokiej jakości cyfrowej reprodukcji map, książek, rysunków, pergaminów i obrazów. Charakteryzuje się wyjątkowymi korzyściami pod względem: jakości, wydajności, ergonomii, niezawodności oraz trwałości.

Niektóre z nowych korzyści wprowadzonych przez firmę Metis do systemu DRS to przede wszystkim: wysoka prędkość skanowania, niezrównany system oświetlenia CD SynchroLight oraz niezwykle wydajne i kompletne oprogramowanie wyposażone w specjalne funkcje przydatne w reprodukcji dzieł sztuki takie jak "Light inspector tool", które pozwala na testowanie tysiąca różnych schematów ustawienia światła w czasie rzeczywistym. Funkcja DCS-RAW pozwala na zmianę schematów światła bez potrzeby ponownego skanowania oryginału.

DRS 2000 DCS posiada zintegrowany profesjonalny przetwornik cyfrowy z możliwością automatycznej regulacji w pionie. Dzięki temu osiągnąć można rozdzielczość optyczną 1000 PPI. Konstrukcja układu optycznego i oświetleniowego pozwala na uzyskanie bardzo wysokiej rozdzielczości i wierności odwzorowania kolorów.

 

SPECYFIKACJA PRODUKTU

Typ skanera 

Specjalistyczny do ksiąg, map, obrazów 2A0

Rozdzielczość skanowania

300-1000 PPI (300 PPI = 200 x 121 cm 1000 PPI = 200 x 36 cm)

Obsługiwane formaty

A4, A3, A2, A0, 2A0

Maksymalny rozmiar dokumentu

121 x 200 cm

Technologia skanowania

Przetwornik Tri-linear CCD

Głębia koloru

16 bit na kanał (3 x 16 bit)

Zoom

Płynnie regulowany przez oprogramowanie sterujące

Oświetlenie

DC SynchroLight System, LED, aktywny tylko w trakcie skanowania zapewnia tysiące różnych schematów światła

Maksymalna grubość oryginałów

20 cm

Minimalnie wymagania sprzętowe

16 Gb ram, Windows 7 64 bit

Formaty plików wyjściowych

TIFF, JPEG, RAW