KONTAKT

tel. +48 (22) 716.28.58
mail: info@skanowanie.pl

SZUKAJ

WYBIERZ PRODUCENTA

Promocje

Cone - DEMOUNIT
49 200,00 zł

ZAPISZ SIĘ
Copyright by Skanowanie.pl
SKANERY DO KSIĄŻEK

METIS DRS 750 DCS

Producent: Metis Digital

Skanery DRS to idealne połączenie świetnej jakości i wydajności dla najbardziej wymagającego odbiorcy.

Skaner DRS 750 DCS formatu A2 jest najmłodszym dzieckiem w rodzinie skanerów firmy Metis. Posiada zalety wszystkich technologii opracowanych przez Metis w poprzednich modelach oraz wprowadza nowe ważne funkcje, takie jak innowacyjny DC SynchroLight System pozwalający na dynamiczną kontrolę światła w obszarze skanowania. Nową technologię w którą został wyposażony model DRS 750 DCS firma Metis opracowała i opatentowała w 2010 roku. Funkcja DC SynchroLight daje możliwość kontrolowania oraz natychmiastowej i automatycznej zmiany kąta i intensywności światła emitowanego przez źródło światła w obszarze skanowania. Pozwala to na optymalizację skanowania, w zależności od rodzaju i charakteru oryginałów, a tym samym dostarczanie wyników wcześniej nieosiągalnych.

DRS 750 DCS to profesjonalny system zaprojektowany w celu zaspokojenia konkretnych wymogów rynku: „nieinwazyjnej” wysokiej jakości cyfrowej reprodukcji map, książek, rysunków i pergaminów. Charakteryzuję się wyjątkowymi korzyściami pod względem: jakości, wydajności, ergonomii, niezawodności oraz trwałości.

Niektóre z nowych korzyści wprowadzonych przez firmę Metis do systemu DRS to przede wszystkim: wysoka prędkość skanowania, wysoce zautomatyzowana elektroniczna kołyska potrafiąca obsługiwać ponad 30 cm grubości książki, niezrównany system oświetlenia CD SynchroLight oraz niezwykle wydajne i kompletne oprogramowanie.

Konstrukcja układu optycznego i oświetleniowego pozwala na uzyskanie bardzo wysokiej rozdzielczości i wierności odwzorowania kolorów. Zintegrowana w pełni automatyczna kołyska umożliwia wysoką wydajność oraz daje pewność iż proces skanowania nie pozostawi żadnego uszczerbku na skanowanym materiale.

 

SPECYFIKACJA PRODUKTU

Typ skanera 

Specjalistyczny do ksiąg, A2

Rozdzielczość optyczna

400 PPI

Obsługiwane formaty

A4, A3, A2

Maksymalny rozmiar dokumentu

Większy niż A2 (A2 = 420 x 594 ) 

Technologia skanowania

Przetwornik Tri-linear CCD

Głębia koloru

12 bit na kanał (3 x 12 bit)

Oświetlenie

DC SynchroLight System, LED, aktywny tylko w trakcie skanowania zapewnia tysiące różnych schematów światła

Tryby skanowania

Skala szarości, kolor

Minimalnie wymagania sprzętowe

8 Gb ram, Windows 7 64 bit

Formaty plików wyjściowych

TIFF, JPEG, RAW

Wymiary

1800 mm x 1400 mm x 1400 mm
(wysokość x głębokość x szerokość)

Waga

300 kg